Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu www.bip.gov.pl

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wszp_2/templates/wszp/functions.php on line 201

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wszp_2/templates/wszp/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Oddział onkologiczny z pododdziałem dziennej chemioterapii

Oddział Onkologiczny prowadzi leczenie systemowe (chemioterapia, immunoterapia i leczenie ukierunkowane molekularnie) w zakresie nowotworów złośliwych – w tym: raków piersi, przewodu pokarmowego, układu moczowo-płciowego, płuc, narządu rodnego oraz nowotworów złośliwych rejonu głowy i szyi, a także mięsaków oraz nowotworów układu chłonnego (przede wszystkim chłoniak Hodgkina i chłoniaki rozlane z dużych limfocytów B – DLBCL).


Leczenie onkologiczne, prowadzimy w oparciu o kontrakty z NFZ w zakresie:
• kompleksowej chemioterapii – leczenie w trybie jednodniowym oraz w ramach hospitalizacji
• programów lekowych:
• Leczenie raka piersi – Trastuzumab, Pertuzumab, Lapatynib
• Leczenie zaawansowanego raka jelita grubego – Bevacizumab, Cetuximab, Panitumumab, Aflibercept
• Leczenie pacjentów z przerzutowym gruczolakorakiem trzustki – Nab-Paclitaxel
• Leczenie nie drobnokomórkowego raka płuca – Nivolumab, Pembrolizumab, Atezolizumab, Gefitinib, Osimertinib, Erlotinib, Krizotinib
• Leczenie nie drobnokomórkowego raka płuca z zastosowaniem afatynibu i nintedanibu – Afatynib, Nintedanib
• Leczenie chłoniaków złośliwych – Rituximab (prep. Mabthera)
• Leczenie chorych na opornego lub nawrotowego szpiczaka mnogiego – Lenalidomid, Pomalidomid
• Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego – Abiraterone, Enzalutamid, dichlorek radu
• Leczenie zaawansowanego raka żołądka – Trastuzumab
• Leczenie czerniaka złośliwego skóry – Wemurafenib, Cobimetinib
• Leczenie raka nerki – Sunitinib, Sorafenib, Pazopanib, Temsirolimus, Nivolumab, Everolimus, Axitinib, Cabozantinib


Dodatkowo pacjenci w naszym Ośrodku mogą być kwalifikowani do międzynarodowych programów szerokiego dostępu do leków aktualnie nierefundowanych w Polsce takich jak Durvalumab (leczenie podtrzymujące nie drobnokomórkowego raka płuca po radykalnej radiochemioterapii) i Rybocyclib (leczenie paliatywne hormonozależnego HER-2 ujemnego raka piersi).
Pacjenci leczeni w naszym oddziale przebywają w salach 2 i 3 osobowych. Dysponujemy również izolatką dedykowaną przede wszystkim pacjentom wymagającym odosobnienia ze względu na zaburzenia odporności związane z działaniami niepożądanymi prowadzonej terapii. Posiadamy także salę intensywnego nadzoru przystosowaną do hospitalizacji pacjentów wymagających zintensyfikowanej kontroli i szczególnej opieki. Sala wyposażona jest w sprzęt pozwalający na stałe monitorowanie stanu pacjenta z centrali zlokalizowanej w dyżurce pielęgniarek (monitoring video, ciągły zapis EKG, pulsoksymetria, pomiar ciśnienia tętniczego).


Wyremontowane pomieszczenia Pododdziału Dziennej Chemioterapii dysponują 10 nowymi, wygodnymi i dostosowanymi do parametrów pacjenta stanowiskami do podawania chemioterapii.
Jesteśmy pierwszą i jak dotąd jedyną placówką na Podkarpaciu umożliwiającą pacjentom korzystanie w wybranych wskazaniach medycznych z systemu chłodzenia skóry głowy (Paxman) redukującego ryzyko wypadania włosów w trakcie chemioterapii. Specjalny czepek nakładany jest na głowę pacjenta podczas podawania cytostatyków. Ma on ma ochronić tzw. macierz włosa, która może zostać uszkodzona w trakcie stosowania chemioterapii, przez co ogranicza nasilenie tego działania niepożądanego leczenia systemowego.


W naszym wyposażeniu posiadamy pompy infuzyjne, które zapewniają precyzyjne dawkowanie i ciągłość terapii cytostatykami dożylnymi.


W ramach hospitalizacji na naszym Oddziale i dzięki współpracy z Oddziałem Chirurgii Naczyń istnieje możliwość implantacji PORTu naczyniowego, czyli podskórnego, trwałego dostępu do żylnych naczyń krwionośnych zwiększającego bezpieczeństwo i wygodę pacjentów, u których konieczne jest częste podawanie chemioterapii dożylnej.
Dzięki ścisłej współpracy z Ośrodkiem Radioterapii pacjenci Oddziału mają możliwość konsultacji radioterapeutycznej i udziału w konsyliach z obecnością specjalisty w tej dziedzinie. W przypadku kwalifikacji do leczenia radioterapią czas oczekiwania na terapię radykalną nie przekracza tygodnia oraz istnieje możliwość zorganizowanego transportu bez kosztów własnych pacjenta do Ośrodka Radioterapii.


Pacjenci Oddziału pozostają pod fachową opieką lekarską i pielęgniarską, jak również psychologiczną (oddzielny gabinet na terenie Oddziału) oraz żywieniową (regularna ocena dietetyka), a w przypadku wskazań - rehabilitanta.

Blok A, IV piętro
Kierownik i Koordynator
tel. (16) 677 55 10
Gabinet lekarski – Oddział
tel. (16) 677 55 07
Gabinet lekarski – Chemioterapia Dzienna
tel. (16) 677 55 06
Pielęgniarka oddziałowa
tel. (16) 677 55 09
Dyżurka pielęgniarek
tel. (16) 677 55 08
Gabinet psychologa
tel. (16) 677 55 00
Sekretariat
tel. (16) 677 55 11

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kategoria: