Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu www.bip.gov.pl

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wszp_2/templates/wszp/functions.php on line 201

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wszp_2/templates/wszp/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

PROGRAM WCZESNEGO WYKRYWANIA RAKA PIERSI

W ramach Programu Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia zapraszają kobiety do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych.

Do kogo jest skierowany Program ?

Do wszystkich ubezpieczonych kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie dwa lata nie miały wykonywanej mammografii.

Jeśli kobieta nie mieści się w grupie wiekowej od 50 do 69 lat może skorzystać z bezpłatnej mammografii w ramach ubezpieczenia w NFZ. W tym celu powinna się zgłosić do lekarza specjalisty, który wyda skierowanie na badanie.

Czym jest mammografia?

To bezpieczne i bezbolesne badanie piersi, które jest najlepszym sposobem wczesnego wykrycia nieprawidłowych zmian. Powinno się je wykonywać co dwa lata, jeśli lekarz nie zaleci inaczej.

Dlaczego warto wziąć udział w programie?

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku zapada na tę chorobę 12 tys. Polek. Prawie połowa z nich umiera, bo zbyt późno zgłosiły się do lekarza. Gdyby skorzystały z badań profilaktycznych, mogłyby żyć. Rak piersi wcześnie wykryty jest niemal w 100% uleczalny.

Gdzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne?

Bezpłatne badania mammograficzne wykonywane są w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu w Zakładzie ,,ALMED”

Szczegółowe informacje i zapisy:

tel. 016 677 53 00 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.30

Zgłaszając się na badanie należy przynieść wyniki poprzedniej mammografii oraz dowód osobisty (nr PESEL i adres zamieszkania).

Kategoria: