Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu www.bip.gov.pl

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wszp_2/templates/wszp/functions.php on line 201

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wszp_2/templates/wszp/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

dsc 0199

 

W ramach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i  Dnia Położnej w dniu 10 maja br odbyła się konferencja poświęcona  skoordynowanej opiece nad pacjentem z rozpoznaną chorobą nowotworową. Organizatorem uroczystości była Podkarpacka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Przeworsku oraz Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

 

 

 

 

Obrany zakres tematyczny skłaniał do wymiany poglądów oraz doświadczeń, a także pogłębieniu praktycznej wiedzy, potrzebnej przy podejmowaniu właściwych decyzji w codziennej praktyce zawodowej pielęgniarki i położnej.

Konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej  Izabela Kaptacz wygłosiła referat poruszający aspekty bólu nowotworowego, który w chorobie nowotworowej jest szczególny i opisywany oddzielnie od innych rodzajów bólu. Zwracając uwagę na to, że źle uśmierzany ból u chorego jest przyczyną niepotrzebnego cierpienia,  może stać się przyczyną zaburzeń psychicznych, depresji i odstąpienia od dalszego leczenia. Leczenie bólu u pacjenta chorego na nowotwór wymaga indywidualizacji i dostosowania farmakoterapii do patomechanizmu powstawania bólu, jego lokalizacji oraz natężenia.

  GALERIA

Kategoria: