Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wszp_2/templates/wszp/functions.php on line 201

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wszp_2/templates/wszp/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Konferencja naukowa: Pozytywne zmiany w ochronie zdrowia- nowoczesność, kompleksowość, dostępność w leczeniu”

DSC 0195 KopiowanieO pozytywnych zmianach w ochronie zdrowia, które maja pomóc pacjentom w lepszym dostępie do opieki, nowoczesnych metodach w leczeniu w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu można było dowiedzieć się podczas konferencji medycznej w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej 12 grudnia br.

W swoim wystąpieniu dyrektor Piotr Ciompa dokonał analizy konkretnych problemów, wskazał liczne obszary deficytów, które doczekały się rozwiązania m.in. wprowadzenie regulacji dotyczących standardu żywienia, zwiększenie liczby lekarzy „ newralgicznych” specjalności – anestezjologów, realizacji pakietu onkologicznego – uproszczenie procedur, tak aby , każdy potrzebujący go pacjent miał dostęp do łatwego i efektywnego systemu, gwarancji ciągłości opieki kardiologicznej po zawale nie czekając w kolejkach - rehabilitacja chorych w ramach koordynowanej opieki zdrowotnej, po udarze „ od drzwi do igły” itd.

Zmiany jakie dokonały się w obszarze zdrowia są również zasługą sponsorów, dzięki którym udało się poprawić warunki socjalne i standard usług. Za wkład w rozwój Szpitala uhonorowano podczas konferencji firmy osoby z całego kraju. W tym gronie znalazły się firmy: Inglot, Orlen Oil, PZU Życie, Fundacje Orange, WOŚP, osoby prywatne – pan Leon Ochenduszko, Marian Szeliga, Grażyna Pasek jak również organizacje pacjenckie współdziałające w walce z chorobą nowotworową Europa Donna, Polskie Stowarzyszenie do Walki z Rakiem oddział w Przemyślu, artystyczne Prekursor artystyczny –teatrzyk baam Baamm, Fundacja „ Dr Clown” umilające pobyty najmłodszych pacjentów w szpitalu i inne Linia 102, Klub HDK PCK „ Płomyk” przy KM PSP w Przemyślu – Zdzisław Wójcik oraz konsultant krajowy w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej prof.dr hab.med. Jerzy Walecki.

W sesji naukowej uczestnicy wysłuchali prelegentów kierowników oddziałów, w obszarach których między innymi dokonano dynamicznych zmian , mających na celu zmianę warunków i dostępności do świadczeń medycznych.

Lekarz Piotr Stabiszewski kierownik Oddziału Chirurgii Naczyniowej, elitarnego ośrodka w Polsce przedstawił obrazowo szczególne osiągniecia swojego zespołu w dziedzinie medycznej chirurgii naczyń oraz poszerzenie specjalistycznych świadczeń medycznych.

Kierownik Oddziału Urologii z Pododdziałem Urologii Onkologicznej lekarz Rafał Walczak zaprezentował najnowsze osiągnięcia w urologii m. in. implantacje sztucznego zwieracza cewki moczowej, co stawia oddział w czołówce Urologii polskiej, usuwanie złogów z nerki za pomocą endoskopu giętkiego oraz laserowego systemu kruszącego oraz otwarcie nowego gabinetu do rozbijania kamieni nerkowych metodą ESWL.

Zmniejszenie czasu oczekiwania na zabieg zaćmy urządzeniem spełniającym międzynarodowe standardy nowoczesnej mikrochirurgii oka, metody rozszerzenia diagnostyki plamki i jaskry tomografem optycznym do siatkówki, wykonywanie chirurgii refrakcyjnej soczewki wszczepem soczewek wieloogniskowych i torycznych, wprowadzenie programu witrektomii dla retinopatii cukrzycowej i w odwarstwieniach siatkówki, program lekowy MZ dla pacjentów ze zwyrodnieniem plamki to domena Oddziału Okulistyki i jego szefowej lekarz Ewy Teresińskiej.

lekarz Tomasz Ciszewski oraz lekarz Kamil Kuć onkolodzy Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu poza zmodernizowaniem oddziału postawili na coś co jest niedostrzegalne z zewnątrz – to filozofia personelu dotycząca podejścia do chorych. W centrum uwagi jest pacjent i pomoc realna jakiej potrzebuje na danym etapie choroby. Nowa koncepcja przedłożyła się na wzrost populacji pacjentów i daje tendencje wzrostowe. Same zaś możliwości oddziału nie odbiegają obecnie od tych, które oferują inne ośrodki onkologiczne w Polsce stosując wiele najnowocześniejszych terapii stosowanych w ramach 10 programów lekowych.

Podczas konferencji oprócz części naukowej i uroczystej odbyły się także występy artystyczne, które wspaniale się wpisały w całe to przedsięwzięcie.

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA