Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu www.bip.gov.pl

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wszp_2/templates/wszp/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Nasz szpital przykładem pomyślnej restrukturyzacji. Debata o służbie zdrowia

W Przemyślu odbyła się debata o zmianach w służbie zdrowia. Spotkanie zorganizowała Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska. W dyskusji wziął udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia – dr nauk med. Marek Tombarkiewicz. Obecni byli także marszałek województwa Władysław Ortyl i Stanisław Kruczek – odpowiedzialny w zarządzie za ochronę zdrowia, a także prezydent Przemyśla Robert Choma i Robert Bugaj dyrektor podkarpackiego oddziału NFZ.

 

Minister Tombarkiewicz omówił najważniejsze założenia przyjętego dzień wcześniej przez rząd RP projektu ustawy o sieci szpitali. Powiedział, że głównym celem wprowadzanej w służbie zdrowia reformy jest zapewnienie bezpieczeństwa i dobrej opieki medycznej pacjentom. Wiele uwagi poświęcił kwestiom finasowania świadczeń medycznych.

 

W związku z tym, że budżetowanie szpitali będzie teraz oparte na poziomie wykonania i świadczenia z 2015 roku będą to znacząco wyższe kontrakty. To będzie bardzo ważne dla tych szpitali i korzystne także dla pacjentów – tłumaczył podsekretarz stanu.

Dalsza część informacji i zdjęcia z debaty: www.podkarpackie.pl.

Kategoria: