Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu www.bip.gov.pl

Nowotwory są uleczalne. Pracodawco, pacjencie działaj profilaktycznie!

Cytologia osadu moczu jest nowoczesną metodą diagnostyczną. To proste i nieobciążające dla pacjenta badanie może dostarczyć cennych informacji o procesach chorobowych dróg moczowych, w szczególności zmian nowotworowych nerek z moczowodami, pęcherza moczowego, cewki moczowej. Badaniu temu powinny podać się przede wszystkim grupy o podwyższonym ryzyku zachorowania: pracownicy przemysłu chemicznego, stacji benzynowych, przemysłu farbiarskiego, lakiernicy, nałogowi palacze papierosów, oraz ci, u których wśród najbliższych członków rodziny wystąpiły zachorowania na nowotwór układu moczowego, a także osoby skarżące się na długotrwałe infekcje dróg moczowych.

Wczesne wykrycie stadium choroby polega na rozpoznaniu nowotworu zanim pojawią się jakiekolwiek objawy. Cytologia osadu moczu pozwala na osiągnięcie większej pewności i wiarygodności wyników w kierunku wykrycia nowotworów, zwłaszcza złośliwych, a to właśnie one stanowią największe zagrożenie dla życia i zdrowia. Wczesne wykrycie nowotworu diametralnie zwiększa szanse na całkowite wyleczenie. W naszym szpitalu wykonujemy te badania, stawiając na wysoką jakość świadczonych usług medycznych oraz kompleksową opiekę nad pacjentem wraz z pełną diagnostyką. Wykonanie badania jest bezbolesne i nieinwazyjne. Wystarczy oddać próbkę moczu.

Zapraszamy do Zakładu Patomorfologii z Pracownią Cytologii i Histopatologii, ul. Monte Cassino, tel. (16) 677 54 71faks: (16) 677 54 81, poniedziałek-piątek w godz. 7.30-15.00, cena badania: 40 zł. 

Kategoria: