Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu www.bip.gov.pl

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wszp_2/templates/wszp/functions.php on line 201

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wszp_2/templates/wszp/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Za nami konferencja onkologiczna dla lekarzy poz

„Czas na onkologię – PRZEMYŚLana strategia. Miejsce lekarza POZ w opiece nad pacjentem z chorobą nowotworową” – to temat konferencji zorganizowanej przez Wojewódzki Szpital im. św. o. Pio w Przemyślu.

Głównymi gośćmi byli onkolodzy z Oddziału Onkologii Klinicznej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie: Kamil Kuć i dr Tomasz Ciszewski. Pierwszy z nich jest koordynatorem, a drugi kierownikiem Oddziału Onkologii Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Z tutejszą placówką współpracują od października. Ideą spotkania było zapoznanie się przedstawienie nowej koncepcji funkcjonowania oddziału onkologii klinicznej i poradni onkologicznej. – Chcemy wspólnie z lekarzami rodzinnymi rozwiązywać problemy pacjentów, u których podejrzewamy choroby nowotworowe tak, aby część diagnostyki mogła przejść do leczenia specjalistycznego – powiedział T. Ciszewski.

Celem była również poprawa współpracy onkologów z lekarzami pierwszego kontaktu, którzy bardzo często jako pierwsi wykrywają zmiany chorobowe. – Oni są na pierwszej linii frontu – przyznał K. Kuć. – Chcemy uruchomić poradnię, do której pacjent, podejrzewający u siebie nowotwór, będzie mógł się zgłosić bez skierowania i my tą diagnostyką pokierujemy – powiedział. Zaznaczył jednak, że karta diagnostyki i leczenia onkologicznego wydawana przez lekarza rodzinnego jest ułatwieniem w tej diagnostyce. – Chcemy, aby leczenie było skoordynowane i zaplanowane. W onkologii klinicznej konieczna jest współpraca z różnymi specjalistami – zauważył T. Ciszewski.

Specjalista chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej Adam Suchorzepka mówił o założeniach pakietu onkologicznego, podkreślając rolę lekarza pierwszego kontaktu. – Jest ona bardzo ważna, a nie wszyscy lekarze rodzinni ten temat do końca rozumieją – zauważył.

Źródło: www.zycie.pl, publikacja 8 stycznia 2017 r.

Pełna relacja na www.przemyskie.info.

Kategoria: